A jeśli nie mam czasu na sport?

Od kilku miesięcy zauważam w swoim życiu, że czas niesamowicie przyspieszył. Jakby godzina trwała minutę, a tydzień zamykał się w jednym dniu. Mam wrażenie jakby sylwester był wczoraj, a przecież mamy już grudzień. Jeszcze dziś łapie się na myleniu dat z rokiem poprzednim. Masakra! Natłok zadań w domu i w pracy powodują, że dni uciekają jak szalone i nawet się nie obejrzałem, a już kolejny rok uciekł. 

Właśnie dziś, w tym natłoku wszystkiego, zdrowie robi się na wagę złota. Zwyczajnie nie ma czasu na chorobę. Za równo czas jak i zdrowie odgrywają w naszych życiach pierwsze skrzypce. Jak zadbać w takim razie o zdrowie skoro brak na to czasu? Jak zaplanować trening, skoro nie ma jak wyrwać się z domu na siłownię czy fitness? Nie trudno się domyśleć, że godzinny trening na siłowni z dojazdami i pakowaniem dla naszych domowników trwa dwie godziny albo więcej. Więc jakie jest rozwiązanie? Przecież nie można nie ćwiczyć! Nie można nie ruszać się! Nasz organizm domaga się ruchu! Potrzebuje adrenaliny, dopaminy i wszystkich hormonów, które się wytwarzają podczas ćwiczeń. Nasz mózg potrzebuje tlenu, którego dostarczymy podczas ćwiczeń. Nasze zwiotczałe przez siedzący tryb życia mięśnie potrzebują wzmocnienia i ćwiczeń. Nasz zestresowany organizm potrzebuje podczas ruchu się wyżyć by móc prawdziwie odpocząć. Więc jak?

Ja w swój harmonogram dnia wplątałem ćwiczenia w domu. Korzystam z pomocy Youtube, gdzie znalazłem wiele różnych planów treningowych. Wszyscy najpopularniejsi i trendy trenerzy personalni mają tam swoje kanały. Każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Treningi aerobowe, treningi funkcjonalne, treningi interwałowe, treningi siłowe bez użycia sprzętu i ze sprzętem. Są tam treningi dla początkujących i dla profesjonalistów. Dostosowane do każdego poziomu zaawansowania. Kiedyś stroniłem od takich treningów. Śmiałem się, że przecież nie będę skakał do telewizora. Jednak brak czasu przekonał mnie, a same treningi okazały się dawać nieźle w kość. Teraz się cieszę że się przekonałem.
Jest jedna podstawowa zaleta tego rodzaju aktywności, która osobiście dla mnie jest na wagę złota. Trening z youtube który trwa np. 40 min. rzeczywiście zajmuje mi 40 min. Nie tracę czasu na dojazdy, zdzwanianie się ze znajomym, pakowanie i rozpakowywanie torby, przygotowywanie właściwego ubrania, czy pranie go po powrocie. Zostaje mi ogromna ilość czasu dla domu i rodziny. Czasu, który ucieka jak szalony. Czasu, którego zawsze brakuje na choćby poczytanie książki. Szczerze polecam filmy z kanału CentrumSportowca.pl. Przedstawione tam, profesjonalnie przygotowane, plany treningowe i zestawy ćwiczeń pomogą rozruszać i wzmocnić organizm. Są tam również przygotowane zestawy dla całego ciała jak i wybranych partii mięśniowych. Filmy pokazują jak ćwiczyć z przyrządami i bez. Przede wszystkim pokazują jak poprawnie wykonywać ćwiczenia by sobie krzywdy nie zrobić. Każdy ich trening jest przygotowany z myślą o konkretnej grupie osób więc i Ty znajdziesz coś dla siebie. Zobacz i spróbuj. Może i Ty się przekonasz. Twoje ciało Ci za to podziękuje.
Pamiętaj, że zasługujesz na dobre samopoczucie i zdrowie. Zasługujesz na to by mieć więcej czasu z rodziną i dla siebie, a Twoja rodzina zasługuje na to byś miał dla niej siłę i energię

Zapraszam do komentowania artykułu na forum.

Paweł Myłka

Organizator projektu:

W projekcie udział biorą: